Odpovědi na často kladené otázky:

Jsem slušný člověk, nikomu neubližuju, modlím se …. To nestačí?

Slušnost je to, co by mělo být vlastní každému člověku. Slušný člověk se chová tak, jak to po něm vyžadují zákony i zásadový Bůh. Za slušné jednání žádné zásluhy od Boha nečekejme. Znám mnoho lidí, kteří poslouchají jen proto, aby nebyli potrestáni.

Oč lepší je poslouchat z lásky a z úcty k Bohu. Takový člověk se necítí utiskovaný, ani když mu za to, čemu věří, hrozí vysoký trest odnětí svobody anebo smrt, protože nejcennější, co si lidé mohou odnést do hrobu, je vztah k Bohu. A ten jim vrátí už brzy vzpomínky a zkušenosti do nově vytvořených lidských těl, bez ohledu na to, jestli skončili v hrobě, urně, v moři, anebo je roztrhala mina nebo žralok. Podrobnosti jsou na stránce ROUŠKA.

Všichni lidé, kteří odmítli nastoupit na Noemovu archu, se utopili! Tak sami sebe odsoudili k věčnému zničení, přestože mezi nimi byli lidé, kteří konali mnoho dobrých skutků a měli dobrou pověst. Utopili se i se svými dětmi, protože nechtěli, aby jim Bůh do jejich života mluvil či zasahoval. Přestože mnozí trpěli, a všichni umírali, žádnou změnu nechtěli!?

V době před potopou řádili teroristé ve větší míře, než dnes (to potvrdil i Ježíš). Že Bůh odstraní všechny, kteří na archu nenastoupí, jim Bůh nezatajil, tak jako ani dnes netají, co má v plánu!!! Noe oznamoval potopu předem 50 let! Kdo mohl za to, že mu nevěřili?
Dnes je nejdůležitější věnovat pozornost oznamování poslední revoluce za lidských vlád.  Na čí stranu se postavíš? Tíhneš k ARŠE nebo k VODĚ? Je to záležitost svobodné volby!

Líbí se vám život s rouškami, utrpením a smrtí do té míry, že si nepřejete, aby s tím Bůh něco udělat? Nestačí věřit v Boha, MUSÍME věřit Bohu! Viz píseň:

 

Lidé, se kterými hovořím, jsou kvůli pandemiím, válkám či utrpení přesvědčeni, že se o ně Bůh nezajímá. Z vlastních zkušeností mohu doložit, že je to právě NAOPAK:

Lidé se nezajímají o Boha!

A jako u potopy jim veškeré násilí, utrpení a smrt připadají normální. NORMÁLNÍ. Je to ale normální? Je normální nechtít změnu, jakou nabízí Bůh a raději žít „normální“ život?

A Bůh je tak laskavý, že jim to už téměř 6050 let umožňuje!!!

Ale jen do smrti přirozené, anebo způsobené nemocemi, neštěstím, či blížícím se Božím zásahem. Kolik lidí chce slyšet, že kromě „normálního“ života existuje SKUTEČNÝ život? Bůh však není diktátor, kterému když se někdo znelíbí, skončí ve vězení či v hrobě.

Slyšel jsem i jeden úsměvný názor:
„Noe byl blázen. Dřel se s archou 50 let a téměř půl roku dýchal zápach ze zvířat. Kdežto ti mimo archu byli moudří. Stačilo, že žili slušně a proto šli i se svými dětmi rovnou do nebe, odkud nevěřícně pozorovali osm bláznů, díky kterým dnes můžeme žít!“

Co dodat? Nebýt archy, lidé by dnes Zemi neobývali. Pluli jsme na arše v genech třech Noemových synů. Vlivné noviny (The New York Times) uvedly, že na zemi žila v roce:

  • 1850 – jedna miliarda lidí
  • 1930 – dvě miliardy lidí
  • 1960 – tři miliardy lidí
  • 1978 – čtyři miliardy lidí
  • 1986 – pět miliar lidí
  • 1999 – šest miliar lidí
  • k březnu 2020 – (jak uvádí „Planeta Cestování.cz“) necelých 7,775 miliar lidí

Jsem naprosto přesvědčen, že všichni dnes žijící lidé byli v genech těch mužů z roku 1850. Může někdo nesouhlasit?

KDO VE ŠKOLE OPISUJE,
TEN SI PĚTKU ZASLUHUJE!
KDO VŠAK OD BOHA TO ZKUSÍ,
PĚTKU NIKDY NEZAKUSÍ!
BA NAOPAK! NÁŠ BŮH VOLÁ:
„Opisujte, já jsem Škola,
ve které je opis NUTNÝ,
jinak přijde konec smutný!!“

Pro mě osobně je logické, že když se sedm miliard rozmnoží z jedné miliardy, musela se i ta miliarda rozmnožit ze sta miliónů, sto miliónů ze sta tisíc, tisíc ze sta a sto z jednoho páru. Existují-li v přírodě zákony, a ony existují, musí existovat i „Zákonodárce“. Pokud to, co vytvořil, lidé spravují podle jeho pokynů, příroda funguje skvěle!
A jak je to s tím rozmnožováním? Je naprosto stejná evoluční náhoda možná na více místech, v různých klimatických podmínkách?
Jeden příklad za všechny:

Život potkana trvá asi tři roky. Při vhodných podmínkách by prý za tu dobu za jedním potkaním párem stálo 3,5 miliónů potomků (časopis „Květy“ 10.2.1995, str. 40)
Není z toho jasně patrné, že přibýváme z jednoho páru? Že v genech prvního člověka, který se nechal napálit stejně, jako dnes miliardy lidí, jsme žili společně? Bílí, černí, Indiáni, Romové, Asiaté, atd. Proč šlechtíme různé druhy psů a koček, ale nesnášíme různé druhy lidí? To byste opravdu chtěli mít na talíři „amarouny“.

Kamarádi z ateistického náboženství, jehož bůh se jmenuje NÁHODA, se mně často ptají:  „Jožko, co bylo dřív, vajíčko nebo slepice?“ Odpovídám otázkou: „Kde máš kohouta?“

Paní učitelka nás učila, že se všechno vyvinulo POSTUPNĚ. Nic lepšího mě nenapadlo, než se jí zeptat: „Umíte si představit, že by nějaká žena otěhotněla POSTUPNĚ?“

Z oka do mozku vede kabel o průměru 1,5 mm (jako obyčejná tuha do propisky). Moderní věda dokázala před třiceti lety vtěsnat do tohoto prostoru údajně 120 od sebe izolovaných vodičů (řekněme drátků).
Z oka do mozku jich vede v prostoru 1,5 mm údajně 60 miliónů, a to ne s jedním, ale se dvěma izolačními vrstvami!! Stejný „kabel“ mají jak Eskymáci, tak i obyvatelé rovníkové Afriky. Sto stupňový rozdíl v klimatických podmínkách!!! Přesto mohou mít mezi sebou naprosto zdravé potomky. Jak je tedy možné, že na severní Moravě nelze vypěstovat takové odrůdy vína, jako na jižní Moravě, přestože jsou klimatické podmínky podobné?!

Jedna věc je však jistá: Pokud mají pravdu ateisté, jsme na tom všichni stejně špatně. Pokud má pravdu Bůh, který nás nenechal v nevědomosti, ale zajistil zápis svých záměrů do Bible, jsou na tom špatně nejen ateisté, ale i lidé, kteří věří v Boha, ALE nevěří Bohu!!

Proto doporučuji klást si upřímné otázky. Není ostuda se ptát. Jedno přísloví říká: Položit otázku = být hloupý jenom jednou.